Vrátenie daní z Rakúska. Nepremeškajte to na čo máte nárok!

Pracovali ste v Rakúsku? Zo zákona môžete získať vrátenie dane! My vám vaše peniaze na ktoré máte nárok pomôžeme získať späť! S nami je to jednoduché a ľahké!

Daňový rok v Rakúsku trvá od 1. Januára do 31. Decembra
Pre žiadosť o vrátenie daní z Rakúska budeme potrebovať váš formulár Lohnsteuerbescheinigung. Je to oficiálny rakúsky formulár, ktorý získate od svojho zamestnávateľa na konci daňového roka.
Priemerná refundácia, ktorú získavame klientom pracujúcim v Rakúsku je až 1020 Eu!
Ak ste už niekedy požiadali o vrátenie daní z Rakúska, potom už máte pridelené Steuernummer, ktoré vystavil váš miestny nemecký daňový úrad.
Ak ste v Rakúsku platili nájomné, môžete mať nárok na vyššiu daňovú refundáciu!

Nižšie Vám "krok po kroku" predstavíme postup, akým získavame nadmerný odpočet dane za prácu vykonávanú v Rakúsku.

Prečítanie týchto informácii Vám bude trvať len chvíľku! Pozrite sa, aké je to jednoduché!
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte prosím kontaktovať!

Bezplatne pre zákazníkov EU Tax Service

  • Predbežná analýza vrátenia daní
  • Reklamácia vrátenej dane
  • Preklad listov z Rakúskeho daňového úradu
  • Korešpondencia a telefonické rozhovory s Rakúskym daňovým úradom
  • Odborná pomoc a konzultácie
O vrátenie daní z Rakúska môžete požiadať štyri roky spätne, teda za roky 2018, 2017, 2016 a 2015. Stačí, aby ste vyplnili krátky online formulár a preplatok daní pre vás získame bezpečne a jednoducho.

Ak ste boli zaradený do daňovej triedy 3, väčšinou to predpokladá spoločné zdanenie manželov v Rakúsku. Odporúčame vám, aby ste sa na to pripravili. Podajte si obaja riadne daňové priznanie na Slovensku a požiadate o potvrdenie EU/EWR pre oboch manželov.
parallax background

Otázky a odpovede

1Mám nárok na vrátenie daní z Rakúska? ÁNO ak...
  • ste boli v Rakúsku zamestnaný kratšie ako 1 kalendárny rok
  • vám vznikli náklady na cestovanie za prácou
  • ste sa podieľali na financovaní domácnosti, príp. ubytovania na Slovensku a aj v Rakúsku
  • ste mali viacerých zamestnávateľov
  • ste ženatý/vydatá, máte deti.
2Koľko rokov spätne môžem požiadať o vrátenie dane?
Rakúsky daňový rok trvá od 1. Januára do 31. decembra. Žiadosť o vrátenie daňového preplatku môžete podať za päť predchádzajúcich daňových rokov – 2014, 2015, 2016, 2017, 2018.
3Koľko môžem dostať späť?
Priemerný daňový preplatok z Rakúska je 820 EUR. Jeho výška je individuálna a závisí od viacerých faktorov. Pre predbežnú kalkuláciu Vášho daňového preplatku kontaktujte našich skúsených konzultantov. Táto služba je úplne bezplatná a nezáväzná.
4 Aké dokumenty potrebujem?
Základom pre podanie žiadosti o vrátenie dane je Lohnzettela Beitragsgrundlagennachweis. Ak ich nemáte, nevadí – naši skúsení konzultanti ich zo zahraničia získajú za Vás!

Lohnzettel je ročné zúčtovanie a obsahuje informácie o celkových príjmoch a daniach, ktoré ste počas daňového roka odviedli. Tento formulár Vám musí zamestnávateľ vystaviť na konci daňového roka, 31. decembra.
5Ako dlho sa čaká na vrátenie dane?
Proces vrátenia dane v Rakúsku začína po ukončení daňového roka, 1. januára. Čakacia doba od okamihu odoslania daňového priznania na rakúsky daňový úrad po prevod peňazí na Váš účet je 2-5 mesiacov. To však závisí predovšetkým od rakúskeho daňového úradu. Z tohto dôvodu nie sme z našej strany schopní zaručiť, že proces vrátenia dane nebude trvať dlhšie, avšak čo môžeme zaručiť je, že Vašu žiadosť spracujeme a zašleme na daňový úrad bez omeškania.