Kontakt na našu firmu a kontaktný formulár

V prípade vášho záujmu nás prosím neváhajte kontaktovať cez nižšie uvedené kontaktné informácie.

Kvôli technickým problémom máme telefonickú podporu na Slovensku momentálne nedostupnú. Prosím, pošlite nám e-mail alebo použite náš formulár na tejto stránke nižšie.

Vynasnažíme sa vám odpovedať v najkratšom možnom čase. Ďakujeme za porozumenie, EU Service.

Neváhajte nás kontaktovať!

Prečítajte si, čo o nás hovoria na Facebooku. Tešíme sa na spoluprácu!

Kontaktný formulár

Predmet správy

Zásady ochrany osobných údajov

Neváhajte nás kontaktovať!

Prečítajte si, čo o nás hovoria na Facebooku. Tešíme sa na spoluprácu!
Kvôli technickým problémom sa nemôete dosta nás telefonicky. Prosím, polite nám e-mail alebo použiť formulár, ak máte nejaké otázky. Děkuju.

Kontaktný formulár

Predmet správy

Zásady ochrany osobných údajov

Otázky a odpovede

1Ako je to s tými poplatkami za zúčtovanie holandskej dane: jedny firmy berú za zúčtovanie províziu, a druhé jednorazový poplatok?
Pri zúčtovaní prostredníctvom našej kancelárie zaplatíte jednorazový poplatok vo výške 59 Eur bez DPH! Nehradíte žiadne dodatočné náklady a nepoberáme žiadnu províziu, ktoré sa u iných môžu pohybovať v rozmedzí od 7 do 14 %! Môžete využiť aj možnosť "úverového" hradenia, zaplatíte nám teda až vtedy, ak Vám holandský Daňový úrad pošle peniaze za vrátenie Vašej dane. Celkové náklady na takéto zúčtovanie predstavujú len 59 Eur bez DPH. Poplatok je jednorazový, bez provízie, spôsob zúčtovania holandskej dane sa totiž podľa nás nelíši od zúčtovania poľskej dane, a poľský daňový poradca v zmysle zákona o daniach z príjmov fyzických osôb zúčtuje daň v súlade s právom, pričom využíva rôzne úľavy a odpisy. Nikdy nepoberá dodatočnú províziu za vrátenie dane, ktorú príjemca získa z poľského daňového úradu. To isté platí v prípade Holandska. Poradca vypĺňa všetky dokumenty, využíva odpisy, úľavy a podobne a jeho odmena nesmie závisieť od toho, či zamestnanec zarába veľa alebo málo a koľko dane mu bude vrátené.
2Je pravda, že firmy poberajúce províziu "sa viac snažia", aby bola vrátená daň vyššia?
Právo je právo a nedá sa snažiť viac alebo menej. Zúčtovanie musí byť jednoducho urobené správne. Pokiaľ bude vrátená daň privysoká, skôr alebo neskôr sa úrad upomenie a požiada o vrátenie preplatku. Vtedy treba peniaze vrátiť spolu s úrokmi. Podľa nás vrátené peniaze patria konkrétnemu zamestnancovi a nie nám, my si len účtujeme poplatok za svoju prácu a službu. Výška zárobkov a vrátenej dane je výhradne záležitosťou daného zamestnanca.
3Môžem ešte pred odoslaním dokumentácie zistiť, aká bude výška vrátenej dane a na základe toho sa rozhodnúť, či uhradiť jednorazový poplatok alebo vysokú províziu?
Áno, stačí, ak nám zavoláte alebo napíšete e-mail a vrátenie dane Vám vypočítame bezplatne. Potom sa stačí spojiť s inou kanceláriou alebo vypočítať na ich webovej stránke aká bude výška vrátenej dane a porovnať si to. Výška vrátenej dane by mal byť v podstate rovnaká, v opačnom prípade niektorá firma počítala nesprávne. Privysoká ale ani prinízka suma vrátenej dane nie sú správne.
4Prečo na Vašej stránke nemáte kalkulačku na výpočet vrátenej dane?
Podľa nás sa nedá schematicky vypočítať výška vrátenej dane. Správny výpočet vrátenej dane musí zohľadniť mnohé iné faktory, a nielen tie, ktoré sú vyžadované pri kalkulačkách (kalkulačka obyčajne vyžaduje len rok zúčtovania, štát, zárobok, daň a náklady). Výška vrátenej dane je veľmi individuálnou záležitosťou, môže zahŕňať prídavky alebo úľavu na neplnoleté deti a na to sa Vás kalkulačka neopýta. V takýchto prípadoch je vrátená daň vyššia. Výška príjmov dosiahnutých v iných štátoch EÚ môže mať navyše vplyv na výšku vrátenej dane v Holandsku a na to sa Vás kalkulačka tiež neopýta.
5Čo si treba všímať pri výbere firmy?
Ako dlho firma na trhu pôsobí, či jej zamestnanci poznajú cudzie jazyky, nakoľko holandský úrad posiela veľmi veľké množstvo korešpondencie v ich jazyku. Pokiaľ zamestnanci danej firmy ovládajú holandčinu, ihneď si dokážu daný list preložiť alebo na otázky odpovedajú priamo. Treba si tiež overiť, či firmy nepoberajú dodatočné poplatky napríklad za vedenie korešpondencie s úradmi.  Veľmi dôležité je aj to, aby ste dávali pozor aké dokumenty podpisujete v kanceláriách, a to najmä v cudzom jazyku, ktorý nepoznáte alebo nemáte jeho preklad do poľštiny. Mnoho firiem necháva podpisovať splnomocnenia, v ktorých uvádzajú svoje súkromné bankové účty, na ktoré sú pripisované peniaze zo zúčtovania, a až následne vykonávajú ich prevod na účet zamestnanca (čo predlžuje celé zúčtovanie). U nás si môže daňovník vybrať. Väčšine osôb je daň vracaná priamo na ich poľský bankový účet. Nezabúdajte pritom, že splnomocnenia treba stiahnuť pokiaľ chcete zmeniť číslo účtu alebo firmu na zúčtovanie, čo občas zaberá veľa času. Jestvujú firmy, ktoré zúčtovanie vybavujú len korešpondenčne. Je dobré, ak má firma niekoľko svojich kancelárií, kde môžete prísť a konzultovať osobne. My máme až 5 pobočiek. Treba sa taktiež zamyslieť, či je dobré využívať firmy, ktoré majú svoje kancelárie len na území Holandska (bez zastúpenia v Poľsku), kde vykonávajú aj zúčtovania. Veľmi často sa stretávame so situáciou, pri ktorej daňovník podal daňové priznanie "na mieste" v Holandsku, teraz mu prichádza korešpondencia, na ktorú musí odpovedať a začína sa problém, lebo mu nemá kto pomôcť a do Holandska sa predsa nevráti. My sme na mieste, čo veľmi uľahčuje komunikáciu s úradom.
6Ako dlho trvá vrátenie dane?
Nezabúdajme, že holandský úrad má na vyplatenie peňazí až 3 roky. So skúsenosti však vieme, že peniaze bývajú uhrádzané v období od 3 mesiacov do jedného roka.
7S akými holandskými plneniami ešte môžem počítať?
Závisí to od rodinnej situácie alebo výšky zárobkov. Zamestnanci môžu dostávať rodinné prídavky, prídavok za partnera (peniaze za odlučné), pripoistenie. Zabezpečujeme všetky tieto služby, o ktorých si môžete prečítať na našej internetovej stránke.